Bu site üzerinden her hangi bir masaj hizmeti alınmamaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla kurulmuştur.

Thai Masajı Nedir ? | Thai Masajı Nasıl Yapılır ?

Thai masajı nedir ? Thai masajı kimlere ve nasıl yapılır ? gibi sorularınızın cevaplarını sizlere en iyi şekilde aktardık. Sizlerde Thai masajı hakkında geniş bir bilgiye sahip olduktan sonra ilgili masaj salonlarından Thai masajı yaptırmak için randevu talep edebilirsiniz.

Thai Masajı Nedir ? | Thai Masajı Nasıl Yapılır ?

Asıl adı olarak Nuad Bo-Rarn olarak bilinen Thai masajı, zihnin ve bedenin dinç kalmasını sağlamak amacı ile uygulanan bir masaj çeşitidir. Doğu beden çalışması olarak bilinen Thai masajı, genel anlamda yoga ve shiatsu masajı ile benzerlik göstermektedir. 2000 yıl öncesine dayanan bu masaj, budist öğreticilerden esinlenerek uygulanmaya başlanmıştır. Avuç içi parmaklar ve dirsekler bu masaj türünde kullanılarak vücutta oluşan basıncın gerilim dengesi kurulmaktadır.

4 temel ilkeyi içerisinde barındıran Thai masajı, masaj yapılacak olan kişiyi sırtüstü yatırarak uygulanmaktadır. Yavaş bir şekilde ve vücudun her bölgesine eşdeğer bir şekilde uygulanarak yapılacak olan bu masaj türünde, masaj yapılacak olan kişi yüzüstü yatarken de yine aynı şekilde yavaş işlemler halinde masaj uygulanmaktadır. Oturma döngüsü ile birlikte de bu masaj sona erdirilir.

Thai masajı, ara verilmeden yapılması gereken bir masajtır. Vücudun ritmik hareketlerine oranla yavaş ya da hızlı olma dengesi kurularak uygulanmalıdır. Bölümler arasında yapılacak olan değişikliklerde esnetme imkanı sunularak geçişler tamamlanmalıdır. Thai masajında bölgesel farklılıklar meydana gelmektedir. Bölgesel farklılıktan kastımız aslında masajın yapılacak olduğu bölgeye uygulanacak olan şiddet seviyesidir. Örneğin: Güney bölgelere yapılacak olan bir Thai masajı hızlı ilerlemesi gerekirken, Kuzey bölgelere yapılacak olan masaj da yavaş ilerlemelidir.

Thai masajı sert bir zemin üzerinde uygulanması gerekmektedir. Ortalama bu masaj süresi için belirlenen ideal süre 1 ile 2 saat arasındadır. Thai masajı teknikleri arasında yer alacak olan bazı pozisyonlar kişiye oranla sert ya da naif olarak belirlenmelidir. Thai masajı yapılacak olan kişinin giysilerini çıkartması gerekmemektedir. Bir çok masajda olduğu gibi Thai masajın da kayganlaştırıcı gibi sıvı ürünler kullanılmamaktadır.

Thai Masajının Yararları Nelerdir ?

  • Vücudun esneklik ve hareket kapasitesini arttırarak ekstra enerji kazanmasını sağlar.
  • Kaslarda gevşemeye ve rahatlamaya neden olur. Sinir sistemini dengeleyici bir etkisi söz konusudur.
  • Vücudun duruşunu düzenler.
  • Günün büyük bir bölümü aktif ve hareketli geçen kişiler için yorgunlukları tedavi edici bir özelliği içerisinde barındırır.
  • İç organları uyarıcı bir etkiye sahiptir ve kan dolaşımını da düzenler.
  • Eklem ağrıları, şişikler ve romatizma ağrılarına iyi gelmektedir.

Sizlerde Thai masajı hakkında yeterli bilgiye sahip olduğunuzu düşünüyor ve bu masaj türünü uygulamak istiyorsanız eğer, sitemizden sizlere en takın masaj salonu ile irtibata geçebilir, bu hizmet hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz. Thai masajı fiyatı konusunda da masaj salonları sizlere daha net ve ayrıntılı bilgileri aktarabilecektir.

1 yorum

  1. tai masajı fiyatı öğrenebilir miyim birde yeriniz tam olarak nerededir

    Cevapla

Yorum Yazın

Yorumlarınız en kısa sürede onaylanmaktadır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(zorunlu değil)

Lost Password

Register