Bu site üzerinden her hangi bir masaj hizmeti alınmamaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla kurulmuştur.

Shiatsu Masajı Yapımı

Shiatsu Masajı Nedir ? | Shiatsu Masajı Nasıl Yapılır ?

Shiatsu masajı'nın bir çok faydası bulunmaktadır. Shiatsu masajı fiyatları ve Shiatsu masajı yapan firmalar için sizlerde ilgili makaleyi okuyabilir, bu masaj hizmetinden hemen yararlanabilirsiniz. İhtiyaçlarınıza iyi gelecek ve bir çok sorununuzu çözebilecek olan bu masaj türünü hemen ayrıntılı olarak inceleyin.

Shiatsu Masajı Nedir ? | Shiatsu Masajı Nasıl Yapılır ?

Shiatsu, Japonca kökenli bir masaj türüdür. Türkçe adı olarak “parmakla bastırmak” olarak çevrilen bu masaj türü genel anlamda enerji masajı olarak da bilinmektedir. Modern tıb ile birleşen bu masaj türünden insan vücudunda ki kötü enerji dışarı atılarak daha sağlık ve pozitif enerjinin vücuda enjekte edilmesi ön görülmektedir. Enerji tıbbı dalına giren bu masaj türünü daha detaylı olarak inceleyelim.

İnsan bedenin de yer alan yaşam enerjinin çeşitli sebeplerden dolayı gün içerisinde azalması sonucunda bir takım rahatsızlıklar ortaya çıkabilmektedir. Shiatsu masajında ise önemli olan bu enerjinin kaybolmaması ve her zaman daha iyi bir sonuç elde edilmesidir. Fiziksel ve kimyasal nitelikleri içerisinde barındıran Shiatsu masajının genel amacı ise vücutta dengesiz gerçekleşen enerji dağılımını daha dengeli bir hale getirmek olacaktır.

Shiatsu masajında önemli olan faktörlerden biri ise bu masajı uygulayacak olan kişinin sizlerle olan etkileşimidir. Dokunma üzerine kurulan bu masaj türünde bsı noktası bulunmaktadır ve buna Tsubo denilir. Uygulayacak olan kişinin de 360 ile 600 arasında bu basıncı uygulaması gerekmektedir.

Shiatsu Masajı Nasıl Yapılır ?

Shiatsu masajı uygulaması genel olarak dokunma, sallama, basınç uygulama, esnetme, darbeleme ve eklem çalıştırma işlemlerine dayanmaktadır. Bu tekniklerin hepsini içeren bu masaj türü diğer masajlara oranla biraz daha kapsamlı ve daha dikkatli bir şekilde profesyonel masözler ya da masörler tarafından uygulanmalıdır.

Shiatsu Masajı’nın Yararları Nelerdir ?

Shiatsu masajının faydaları oldukça fazladır. İnsanı rahatlatır, hafiflik katar, dinçlik verir ve en önemlisi huzur içerisinde bir hayatı sizlere sunar. Kaslarda meydana gelen esnekliği ve bununla birlikte baş ve sırt ağrılarına da iyi gelebilecek olan Shiatsu masajı, zihni berraklaştırarak daha çabuk algılayabilmek ve daha hızlı düşünebilme yetisini insana katabilmektedir.

Yetişkin insalarda faydalı olduğu gibi çocuklarda da bir o kadar faydalı olan Shiatsu masajı; uyku problemi, kabızlık, hırçınlık, stres, depresyon, hazımsızlık, sinir, migren, baş ağrısı gibi bir çok hastalığın tedavisi olarak da bilinmektedir. Ek olarak çocuklarda bağışıklık sistemini de geliştirebilecek olan bu masaj türünde ihtiyacınızı her türlü karşılayabilecek ve istediğiniz huzura sizlerde kavuşabileceksiniz.

Shiatsu Masajı Zararları Nelerdir ?

Shiatsu masajının bilinen her hangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Shiatsu Masajı Yapan Salonlar

Shiatsu masajını yaptırmak için gerek sitemizde yer alan reklamlardan ya da bulunduğunuz bölgeye en yakın firmadan bilgi alarak yaptırabilirsiniz. Telefon aracılığı ile yapacak olduğunuz bu görüşmeler sonucunda sizleri firmalar en iyi şekilde aydınlatabilecek ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmanızı sağlayabilecektir.

Shiatsu Masajı Fiyatları

Yine aynı şekilde iletişime geçtiğiniz firmalar sayesinde Shiatsu masajı fiyatını da en iyi ve en doğru şekilde öğrenebilir, randevu alarak kısa sürede bu masaj imkanından yararlanabilirsiniz.

Yorum Yazın

Yorumlarınız en kısa sürede onaylanmaktadır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(zorunlu değil)

Lost Password

Register