Bu site üzerinden her hangi bir masaj hizmeti alınmamaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla kurulmuştur.

Bölgesel Masaj Videosu

Bölgesel Masajlar | Bölgesel Masaj Nedir ?

Bölgesel masaj nedir ? Bölgesel masaj nasıl yapılır ? gibi sorular kafanızı artık karıştırmasın. En ayrıntılı ve detaylı bir şekilde sizlere bölgesel masajın nasıl olması gerektiğini, hangi aşamalardan geçtiğini aktardık. Örnek videomuzu da izleyerek bu masaj türü hakkında geniş bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bölgesel Masajlar | Bölgesel Masaj Nedir ?

Bölgesel masajlar, adında da kolay bir şekilde anlaşılacağı gibi her hangi bir bölgeye uygulanabilen masaj çeşitidir. Bu bölgeler arasında genel anlamda baş, boyun, ense, omuz, sırt, bel, kol ve bacak gelmektedir. Yalnız tabiki de sadece tek bir bölgeye bölgesel masaj uygulanmaz. Bölgeler ikili bölümlerden oluştuğunu varsayarsak eğer şu şekilde bir sıralama yapabiliriz.

  • Baş – Boyun
  • Ense – Omuz- Sırt
  • Sırt – Bel
  • Kol – Bacak

Bölgesel masajlar genel anlamda tedavi edici bir özelliğe sahip olan masajlardır. Rahatsızlık tespiti yapıldıktan sonra doktor kontrolü sırasında ve alınan tavsiyeler doğrultusunda belirlenen bir program dahilinde bölgesel masaj işlemi gerçekleşmektedir. Eklem ağrıları gibi konularda bölgesel masaj son derece faydalı bir yöntem olmaktadır.

Bölgesel masajı çeşitleri halinde inceleyelim

Sırt Masajı: Sırtınızda bulunan kasların gevşemesini sağlar ve gerginlik faktörünü ortadan kaldırır. Genellikle bu masajı uygulamak isteyen kişiler arasında kamburlaşmaya yönelen kişilerde yer almaktadır. Ağır yük taşıyan, sürekli aynı pozisyonda oturum gerçekleştiren ve uzun süre ayakta durarak günün büyük bir bölümünü geçiren kişiler genellikle sırt masajı sayesinde üzerindeki stresi atarak daha rahat bir uyku alabilme imkanı bulabilmektedir. Bilindiği gibi sinirler omurgadan başlayarak tüm vücuda yayılmaktadır. Hal böyle olunca insanın kendini kontrol altında tutması ve en ufak bir şeye tepki göstermemesi de bir o kadar zorlaşabilmektedir. Bu gibi sıkıntıları yaşayan kişilere sırt masajı önerilmektedir.

Bacak ve Ayak Masajı: Bu masajda sırt masajı gibi günün büyük bir bölümünü ayakta geçiren kişilere uygulanmaktadır. Ayak ağrılarından meydana gelen halsizlik hissi ve yorgunluk ve masaj sayesinde ortadan kaldırılmaktadır. Bacak ve ayak masajı yaptıracak olan kişilerin genel anlamda huylanma (gıdıklanma) diye tabir edilen ani tepki olayına karşı biraz daha geri planda kaldıklarını söylemek mümkündür. Ancak bu konuda usta masörler eşliğinde yapılacak olan naif ve hafif bir masaj sizlerin huylanma konusunda hissiyatınızı gidererek kendinizi tamamen iyi hissetmenize yardımcı olabilmektedir. Farkında olmadan ayaklarınızda oluşan bir takım yaralar ve sertleşmeler ise bu masaj çeşidi ile ortadan kaldırılmaktadır.

Baş – Omuz ve Boyun Masajı: Genellikle boyun bölgesinde eklem ağrısı yaşayan ya da sürekli kıtlatma gereği duyan kişilerin ihtiyaç duyacak olduğu masaj türüdür. Baş, omuz ve boyun masajı uygulandıktan sonra ortaya çıkan sonuçlarda kişinin daha dengeli ve düzenli uyuduğu, sinir ve stresten daha uzak kaldığı, sırt ve boyun ağrılarından kurtulduğu gözlemlenebilmektedir. Saç ve saç derisinin ise güçlenmesini ve sağlamlaşmasını sağlayacak olan bu masaj türü ise bir çok kişiye tavsiye edilmekte ve uygulanmaktadır.

Bölgesel masaj türlerini genel anlamda bu şekilde inceleyebiliriz. Yukarıdaki örnek video aracılığı ile de sizlerde bölgesel masajda ne gibi hususlara dikkat edildiğini ve kişiye nasıl yaklaşıldığını daha ayrıntılı gözlemeleyebilirsiniz. Ek olarak bölgesel masaj yaptırmak isteyen kişiler ise sitemiz aracılığı ile ilgili firmalara ulaşabilir, fiyat konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

1 yorum

  1. Kolay gelsin bacak ve ayak masaj fiyatinizi ogrenmek istedim ama birturlu ogrenemedim yardimci olursaniz memnun ilurum tekrar kolay gelsin

    Cevapla

Yorum Yazın

Yorumlarınız en kısa sürede onaylanmaktadır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(zorunlu değil)

Lost Password

Register