Bu site üzerinden her hangi bir masaj hizmeti alınmamaktadır. Sitemiz sadece bilgi vermek amacıyla kurulmuştur.

Aromaterapi Masajı Nasıl Uygulanır ?

Aromaterapi Masajı Nedir ? | Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır ?

Aromaterapi masajı yaptırmak ve içinde bulunduğunuz durumdan kısa sürede kurtulmak için sizlerde Aromaterapi masaj fiyatlarını inceleyebilir ve Aromaterapi masaj yağları hakkında detaylı bilgilere konumuz üzerinden ulaşabilirsiniz. Bulunduğunuz il'e en yakın masaj salonları ile irtibata geçerek bu hizmet için randevu talep edebilirsiniz.

Aromaterapi Masajı Nedir ? | Aromaterapi Masajı Nasıl Yapılır ?

Aromaterapi masajı, bitki özlerinden meydana gelen bir takım karışımlar sonucunda vücuduna uygulanan masaj türüne denilmektedir. Bu masaj türünden bilinmesi gereken en önemli altın kural, temponun normaline oranla daha düşük olması ve şiddetinde daha hafif olmasıdır. Gevşetici ve bir o kadar rahatlatıcı özelliği içerisinde barındıran Aromaterapi masajında etki kullanılan yağlarda ve uygulayan masör/masöz’ün temas biçimine bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Farklı uygulama türleri içinde yine bu yağlar belli oranlarda karıştırılarak ve bir kıvam tutturularak masaj uygulaması yapılmaktadır.

İstanbul masaj salonlarında genellikle uygulaması yapılmakta olan bu masaj türü aslında bir çok ilde de yaygın bir şekilde tercih edilmekte ve yapılmaktadır. Aromaterapi masajı sayesinde deri yüzeyi daha çabuk ısınır ve yoğun kas ya da eklem ağrılarını kısa sürede giderilir. Aromaterapi masajı’nın bir diğer keyif verici yanı ise ortamın o muhteşem kokusu olmaktadır. Bu koku sayesinde beyin istem dışı hareket etmekte ve kendini rahatlatmaktadır. Sinir ve stresten uzak durmanızı sağlayacak olan bu koku, masaj ile birlikte birleştiğinde elde edilen sonuç herkesi memnun edici niteliktedir.

Ortalama 60 dakika uygulanma süresi bulunan Aromaterapi masajında uygulanan yağlar cildi besleme özelliğini içerisinde barındırırken şifa özelliğini de sizlere kazandırmaktadır. Tüm bedeninize uygulanacak olan yağlar masaj öncesinde seçilebilmektedir. Aromaterapi, aslına bakılırsa bitkisel yağlar sonucunda bir terapi yöntemi de diyebiliriz. Masaj’da elde edilecek olan yağlar çiçek, bitkilerin kökü ve yaprak gibi bölümlerden elde edilmektedir.

Aromaterapi masajı çok eskiye dayanan bir uygulama yöntemidir. Eski zamanlarda bu sisteme koruyucu hekimlik sistemi de denilmekteydi yalnız gelişen ilaç sanayi ve ucuz ilaç tüketimi gündeme geldikçe bu masaj türü de ne yazık ki zaman içerisinde eskisi kadar ilgi odağı olmamaya başlamıştı.

Fizyolojik sorunlarınızı giderebileceğiniz Aromaterapi masajı sayesinde sinir ve stresden daha uzak bir yaşam arzuluyorsanız eğer muhakkak göz ardı etmemelisiniz. Duygusal problemleriniz için destek ve çözüm sağlayıcı niteliği olan bu masaj türünde yapmanız gereken sadece kendinize 60 dakika ayırmak ve bu masajı yapabilecek olan profesyonel masör/masöz’e kendinizi emanet etmek olacaktır.

Az önce de koruyucu özelliğinden bahsetmiştik, bunun sebebini açıklamak gerekirse eğer; bedeninizi güçlendirmeye ve dayanıklılık kazandırma yetisine sahip bir masaj çeşidi olduğunu da belirtmek isteriz. Aromaterapi masajı yaptırmak isteyen kişilerin çok belirgin ya da aşırı dozda bir şikayeti olması gerekmez, günümüzde zaten yeterince stresli bir yaşam söz konusu olduğu için sizlerde sağlıklı bir ruh ve beden için bu masaj türünü tercih edebilirsiniz.

Aromaterapi Masajı Faydaları Nelerdir ?

 • Sırt ve bel ağrısı
 • Romatizma ya da eklem ağrıları
 • Kas ve spor yaralanmaları (incinme, burkulma vb.)
 • Tedirgin olma, huzursuzluk,stres,gerginlik,uykusuzluk şikayetlerine
 • Baş ağrısı ya da migren gibi rahatsızlıklara
 • Deri kaşıntısı, döküntüleri ya da egzama vb. gibi sorunlara
 • Kadınlarda regl dönemlerinde yaşanılan ağrı ve sızılara
 • Regl öncesinde meydana gelen gerginlik ve şişkinlik problemlerine
 • Menopoz dönemine yaklaşınca yaşanılan bir takım rahatsızlıklara
 • Hamileler de ise bacaklarda meydana gelen şişme ve rahatlayamama sorunlarına
 • Solunum rahatsızlığı çeken kişilere
 • Tansiyon ve baş dönmesi gibi problemlere
 • Kabızlık ya da hazımsızlık diye tabir edilen sindirim sorunlarına
 • Kilo problemi yaşayan ya da selülit sıkıntısı olan kişilere

Aromaterapi masajı önerilmektedir. Bu masaj türü görüldüğü gibi insan hayatını olumsuz yönde etkileyen bir çok soruna iyi gelmekte ve her zaman ihtiyaç duyulan bir masaj çeşidi olarak bilinmektedir. Sizlerde sitemiz üzerinden bulunduğunuz konuma en yakın olan masaj salonu ile irtibata geçebilir Aromaterapi masajı fiyatları hakkında bilgi alırken kendinize bir randevu takvimi oluşturabilirsiniz. İhtiyaç duyduğunuz huzur ve güveni sizlere sağlayacak olan bu masaj türünü yaptırmalı ve kendinize biraz zaman ayırmalısınız. Sağlıklı günler dileriz.

Yorum Yazın

Yorumlarınız en kısa sürede onaylanmaktadır.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(zorunlu değil)

Lost Password

Register